OLYMPUS OM SYSTEM po polsku
-
Wstęp Korpusy Obiektywy Oświetlenie Napęd Makro Technika Wizjer
-
 
Rozszerzenia
Statywy
Oświetlenie
Inne
 
OM FAQ
Linki
 
Cennik OM System
 
 

Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!
|


Mieszek auto
Mieszek auto
Mieszek jest umieszczany pomiędzy korpusem OM oraz obiektywami Zuiko do płynnej zmiany dystansu pomiędzy nimi do zbliżeń i makrofotografii.
Zakres zmiany dystansu mieszka to 36~198mm (lub 56~218mm z obietywem zamocowanym odwrotnie). Kiedy z mieszkiem używany jest obiektyw z automatyczną przyłoną, zamocowany normalnie, lub odwrotnie, przysłona w obiektywie może być zamykana jednocześnie z migawką przy użyciu Double Cable Release (podwójnego wężyka spustowego), lub przez wykonywaniem zdjęcia przy użyciu Preset Lever (dźwignia preselekcji). Kiedy z mieszkiem używany jest obiektyw z manualną przysłoną, jest ona zamykana przez obrót pierścienia przysłony na obiektywie.
Mieszek ten posiada wymienną płytkę mocowania obiektywu, która pozwala na mocowanie obiektywów z średnicą filtra 49mm w odwrotnej pozycji bez adapterów. Posiada również szynę ostrości, która zapewnia pewne, płynne ustawienie ostrości. Indeks powiększeń jest umieszczony na szynie, pomagając w czasie kopiowania slajdw z Kopiarką Slajdów.
Wymiary i waga: 74x132x240mm, 930g.

Pierścienie pośrednie
Automatyczne pierścienie pośrednie
Mieszek auto
Telescopic Auto Tube 65-116mm
-
© 1998 - 2021 Jakub Dombrowski  O stronie