OLYMPUS OM SYSTEM po polsku
-
Wstęp Korpusy Obiektywy Oświetlenie Napęd Makro Technika Wizjer
-
 
Winder 1
Winder 2
Motor Drive 1
Motor Drive 2
250 Film Back 1
Akcesoria
 
OM FAQ
Linki
 
Cennik OM System
 
 

Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!
|

Motor Drive 2
Motor Drive 2
Pierwszy na świecie motor drive zawierający wbudowany komputer. Przymocowany bezpośrednio do aparatu staje się integralną częścią korpusu umożliwiając przesuw filmu z wysoką prędkością w trybie sekwencyjnym, jak i przy robieniu pojedynczych zdjęć, działając z różnymi źródłami zasilania.
Przewiduje zwijanie powrotne filmu oraz przewijanie do pierwszej klatki po załadowaniu filmu.
Zawiera pierwszy na świecie bezwstrząsowy silnik. Wyświetlacz LCD oferuje licznik klatek oraz daje informację o każdym działaniu. Maksymalna prędkość fotografowania pięciu klatek na sekundę bez blokady lustra jest jednym z najszybszych na rynku. W trybie pojedynczych zdjęć naciśnięcie spustu migawki powoduje przewinięcie filmu po wykonaniu zdjęcia, czyniąc aparat gotowym do następnego naświetlenia - duża zaleta w zapewnieniu gotowości w ułamku sekundy ponad jego rywalami, którzy wymagają zdjęcie palca do zainicjowania następnego przewinięcia filmu.
Dwusilnikowy napęd obracającch się w przeciwnych kierunkach na jednej osi niweluje wszystkie wibracje. Po zamknięciu ścianki tylnej film zotaje przewinięty o dwie klatki osiągając początkową pozycję. Licznik zdjęć na wyświetlaczu odliczający do zera automatycznie ustawia się na film długości 36 klatek, ale może być ręcznie ustawiony na krótszy film. Kiedy licznik osiągnie "0" przesuwanie filmu i naciąg migawki są automatycznie zatrzymywane, i wyświetlacz sygnalizuje rozpoczęcie procedury zwijania powrotnego, co wymaga naciśnięcia przycisku zwijania powrotnego na aparacie i przesunięcie dźwigni na motor drive'ie. Zwijanie zostaje automatycznie zatrzymane kiedy cały film znajdzie się w kasetce.

Aparaty wszystkie serii OM oprócz OM-10, OM-707, OM-101 i OM-2000
Przesuw filmu maksymalnie 5 klatek na sekundę bez blokady lustra (3,5 klatki na sekundę z OM-2SP(S) lub OM-40(PC)) oraz jedno-klatkowy
Zwiajnie powrotne możliwe z aparatami OM-3(Ti) lub OM-4(Ti). Przesuw do pierwszej klatki po załadowaniu (nie w OM-1 lub w OM-2)
Czasy migawki takie same, jak w aparacie bez Motor Drive'a
Zasilanie M. 18V Control Grip 1 lub 2 (12 baterii AA), M. 15V Ni-Cd Control Pack 1 lub 2 (ładowalne akumulatorki) lub M. AC Control Box (zasilanie sieciowe)
Wymiary 143 x 77 x 93 mm
Waga 360 g
Inne Cyfrowy wyświetlacz LCD zasilany dwoma bateriami SR44 (lub LR44) oferuje licznik zdjęć oraz tryby pracy
-
© 1998 - 2021 Jakub Dombrowski  O stronie