OLYMPUS OM SYSTEM po polsku
-
Wstęp Korpusy Obiektywy Oświetlenie Napęd Makro Technika Wizjer
-
 
Winder 1
Winder 2
Motor Drive 1
Motor Drive 2
250 Film Back 1
Akcesoria
 
OM FAQ
Linki
 
Cennik OM System
 
 

Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!
|

Motor Drive 1
Motor Drive 1
Podstawowy element napędów, który, wraz z Motor Drive'm 2, stanowi rdzeń grupy. Przymocowany bezpośrednio do aparatu staje się integralną częścią korpusu umożliwiając przesuw filmu z wysoką prędkością w trybie sekwencyjnym, jak i przy robieniu pojedynczych zdjęć, działając z różnymi źródłami zasilania.

Niezrównanie lekki i kompaktowy. Maksymalna prędkość fotografowania pięciu klatek na sekundę bez blokady lustra jest jednym z najszybszych na rynku. W trybie pojedynczych zdjęć naciśnięcie spustu migawki powoduje przewinięcie filmu po wykonaniu zdjęcia, czyniąc aparat gotowym do następnego naświetlenia - duża zaleta w zapewnieniu gotowości w ułamku sekundy ponad jego rywalami, którzy wymagają zdjęcie palca do zainicjowania następnego przewinięcia filmu. Układ elektroniczny zapobiega przesuwaniu filmu podczas otwarcia migawki, oraz na końcu filmu.

Aparaty wszystkie serii OM oprócz OM-10, OM-707, OM-101 i OM-2000
Przesuw filmu maksymalnie 5 klatek na sekundę ciągłego przesuwu bel blokady lustra (3,5 klatki na sekundę z OM-2SP(S) lub OM-40(PC)), oraz jedno-klatkowy
Czasy migawki takie same, jak w aparacie bez Motor Drive'a
Zasilanie M. 18V Control Grip 1 lub 2 (12 baterii AA), M. 15V Ni-Cd Control Pack 1 lub 2 (ładowalne akumulatorki) lub M. AC Control Box (zasilanie sieciowe)
Wymiary 116 x 64 x 80 mm
Waga 210 g
-
© 1998 - 2021 Jakub Dombrowski  O stronie